Alanya Avokadosu
WhatsApp Sipariş Hattı
Hemen Sipariş Ver
Marketing & Design managed by Alanya Avokadosu.
WhatsApp ile Sipariş Ver
Avokado

Avokado nasıl yetiştirilir?

Avokado çekirdekleri ile birlikte sizler de uygun iklim koşullarında ekim ve yetiştirme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Organik avokado üretimi için dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar var ve dilerseniz bu hususlara da hep birlikte göz atalım.

  • İlk işlem olarak çekirdeği meyveden ayırıyor ve çekirdeğin kahverengi kabuğunu hatasız bir şekilde soymaya başlıyoruz. Bu işlemde biraz zorlanabilirsiniz ancak bir süre sonra profesyonelleşecek ve daha kolay hareket edeceksiniz.
  • İkinci işlem ise çekirdeğin köklerini tespit etmek olacaktır. Zamanla bu konuda da profesyonel bir seviyeye ulaşacaksınız. Filizlendirme işlemi içi baz alacağınız nokta ise avokadonun düz kısmıdır ve bu kısmı suya batırmanız gerekiyor. Bu işlemi yapmadan önce daha verimli bir sürece adım atmak için birkaç delik açabilirsiniz.
  • Delme işlemi sonrasında alt kısmı tamamen suya batacak şekilde bir kaba yerleştiriyoruz.
  • Bu işlemleri hatasız bir şekilde yerine getirdikten sonra filizlenmenin gerçekleşmesi için beklemeye koyuluyoruz. Filizlenme süresi ortalama 3 ila 6 ay gibi bir sürece karşılık geliyor. Yapraklar uzamaya başladığı andan itibaren sapların yapraklarını temizlememiz gerekiyor ve bunu da kopararak yerine getirebiliriz.
  • Filizleri düzenli olarak kontrol etmeniz gerekiyor ve 15 cm’ye ulaşınca filizlerin budanması gerekecektir.
  • Son aşamada ise tohumları ekmemiz gerekiyor. 20 cm genişliğinde bir içek saksısı yeterli olacaktır. Üst kısımda hafif boşluk kalacak şekilde toprak dolduruyoruz ve toprağın orta kısmına boşluk açarak çekirdeklerimizi kök kısmı aşağıda kalacak biçimde yerleştiriyoruz. Belli aralıklarla suluyor ve gözlemlemeye başlıyoruz.
Avokado Satın Al

Avokado sipariş işlemlerinizi online olarak yapabilir ve yetiştirme zahmetinden kurtulabilirsiniz. Web sitemiz bu bağlamda sizlere hizmet vermeye devam ediyor ve ucuz avokado sipariş ayrıcalığı ile birlikte rakamsal olarak da yanınızda yer alıyor.

Alanya avokadosu ile birlikte yine bu meyvenin farklı türlerine de tek bir tık ile erişim sağlayabilir ve sipariş edebilirsiniz. Avokado satın al işlemleri sonrası meyveleriniz kısa süre içerisinde kargolanıyor ve talep ettiğiniz adrese doğru yola çıkıyor. Dilerseniz yetiştirebilir dilerseniz de bu meyve ile tanışma fırsatı bulabilirsiniz.

Avokado nasıl yetiştirilir?
Toplam 55 yorum 4.9 / 5

Avokado Satış

Gerçekten lezzeti ile harikaydı güvenle alışveriş yapılabilir.

5 PUAN

Avokado Satın Al

5 yaşındaki Oğlum çok seviyor lezzetli ürünleri ile tavsiye edebilirim. Teşekkürler :)

5 PUAN

Avokadonun Cilde Faydaları

Cildim için aldım ama bir haftaya tekrar sipariş vericem bu kez yemek için :)

5 PUAN

Avokado ile Diyet

Diyet yapmak için sipariş verdim bakalım :)

5 PUAN

Size Bir Telefon Kadar Yakınız
+90 533 503 13 00
Yükleniyor...